Poznejte Prahu a Českou republiku

jedinečná architektura všech stylů

Poznejte Prahu a Českou republiku

Všech 12 památek UNESCO v České republice http://www.czechtourism.com/a/unesco/. Mnohé dostupné během jednodenních výletů z Prahy.

Praha jako jediné město na světě se chlubí i kubistickou architekturou.

V Praze musíte vidět: https://www.czechtourism.com/a/prague/.


Některé další užitečné odkazy

 

PRAŽSKÁ MĚSTSKÁ HROMADNÁ DOPRAVA: http://www.dpp.cz/ 

POČASÍ: https://www.yr.no/place/Czech_Republic/Prague/Prague/?spr=eng 

CZECH TOURISM: https://www.czechtourism.com/home/


Naše tipy na jednodenní výlety z Prahy

 

HRAD KARLŠTEJN
Jeden z nejvíce navštěvovaných gotických hradů založený v roce 1348, zaujímá mezi českými hrady zcela výjimečné postavení. Hrad Karlštejn byl vybudován českým králem a římským císařem Karlem IV. jako místo pro uložení královských pokladů, především sbírek svatých relikvií a říšských korunovačních klenotů.

Tento cca 4 hod. výlet je něco, co „musíte“ z Prahy podniknout – prozkoumejte okolí zámku a poodhalte tajemství doby Karla IV.

 

KUTNÁ HORA (památka UNESCO)
město, které kdysi stálo hned za královskou Prahou, město nazvané pokladnicí a klenotem země, město, jehož bohatství postavilo české království na piedestal slávy a moci. Dnes dýchá historie ze všech ulic, domů i kostelů. Každý z nich svou vlastní řečí vypovídá o tom, co bylo v jeho době, a tato mozaika skládá obraz historie vskutku nevšedni.

Tento cca 5 hod. výlet Vás provede krásou středověkého důlního města s úchvatným chrámem Sv. Barbory a dech beroucí kostnicí zdobenou více než 40 000 lidských kostí.

 

ČESKÝ KRUMLOV (památka UNESCO)
Křivolaké uličky, romantická zákoutí a unikátní komplex měšťanských domů s impozantní dominantou zámku nad meandrem Vltavy, vynikající výstavy umělců světoznámých jmen, koncerty, hudební festivaly, divadelní představení, hospůdky, kavárny i středověké krčmy, pestrá směs turistů z celého světa, to vše je Český Krumlov - malé ale zároveň kosmopolitní město s jedinečnou atmosférou, obklopeno neporušenou, krásnou přírodou. Od roku 1992 je zapsáno na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Tento cca 10 hod. výlet Vám umožní poznat „perlu“ Jižních Čech – nechte čas plynout ve spleti tajemných křivolakých uliček a vychutnejte si odpolední kávu v jedné z mnoha útulných kaváren na březích řeky Vltavy.


Novinky

 

Všechny Novinky najdete na našem Facebooku https://www.facebook.com/andante.hotel/?fref=ts

 

7. září - 26. listopadu 2017 - Galerie Rudolfinum - Krištof Kintera - výstava Nervous Trees (Nervózní stromy) http://www.galerierudolfinum.cz/cs/exhibition/kristof-kinter-nervous-trees 

 

10. června 2017 od 19.00 PRAŽSKÁ MUZEJNÍ NOC http://www.prazskamuzejninoc.cz/2017/index.php?l=en 

9. června 2017 Noc kostelů http://www.nockostelu.cz/?pg=aktuality&id=128